Plastikinių langų ir durų priežiūra

Langus ir duris, kaip ir kitus pastato elementus, veikia aplinka. Langai ir durys iš plastiko ar aliuminio yra labai atsparūs aplinkos poveikiams, tačiau juos reikia tinkamai prižiūrėti.

Prieš pradedant naudoti langus ar duris nuo jų paviršiaus būtina pašalinti visus birius nešvarumus, dulkes, patikrinti jų varstymo, užrakinimo, bei sandarinimo sistemų funkcionavimą. Langų ir durų rėmus būtina išvalyti ne rečiau nei du kartus per metus, tuo pat metu išvalant drenažinę sistemą, bei išvalant vandens nutekėjimo kanalus. Rėmų valymą rekomenduojama atlikti švelnia nedažančio audinio šluoste, panaudojant vandenį arba proporcingai skiestas neautralias pH valymo priemones. Stiklus rekomenduojama valyti tik tam skirtomis priemonėmis, jokiu būdu nenaudojant aštrų paviršių turinčias valymo priemones.

Rėmų paviršių draudžiama valyti aštriais gremžtukais arba abrazyvinėmis valymo priemonėmis, lakų ar dažų tirpikliais arba skiedikliais, valymo priemonėmis su chloru, rūgštimis, bei kitais cheminiais junginiais, galinčiais pažeisti rėmų paviršių arba varstymo mechanizmų antikorozinę dangą.

Atsiradusius rėmų dangos įbrėžimus rekomenduojama uždažyti specialiais iš Mūsų įsigytais specialiais dažų korektoriais, atkartojančiais rėmų spalvą.